Aktualności

W dniu 10 października, w Ministerstwie Rolnictwa w Warszawie odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Pszczelarz Roku”. Tytułem Pszczelarz Roku 2019 w kategorii „Miód pszczeli spadziowy ” uhonorowany został Marek Boroski, prezes Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu i jednocześnie Mazowieckiego Związku Pszczelarzy.

Marek Boroski, łowicki pszczelarz z ponad 50-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, został uhonorowany wieloma tytułami, m.in. za długoletnie zaangażowanie i wkład na rzecz rozwoju polskiego pszczelarstwa oraz, najcenniejsze dla niego wyróżnienie –  I miejsce i tytuł Pszczelarza Roku 2019 w kategorii „Miód pszczeli spadziowy”.

Dyplom podpisany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, wręczała w jego imieniu Joanna Pawłowska – Tyszko, prezes Fundacji Ekonomicznej i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W konkursie brały udział miody nektarowe, gatunkowe i spadziowe. Komisja odwiedziła wszystkich pszczelarzy, których miody brały udział we współzawodnictwie, a same miody trafiły na badania do laboratorium pod względem, m.in. zawartości pyłków, pestycydów czy zanieczyszczeń.

Nagrodzone zostały, m.in. miody wielokwiatowy, faceliowy, nawłociowy oraz właśnie miód spadziowy z pasieki łowickiego pszczelarza. – Jeżeli przez całe życie coś się robi dla ludzi, to wszystko funkcjonuje bardzo dobrze i daje ogromne zadowolenie. To ukoronowanie mojej długoletniej pracy i zaangażowania w rozwój pszczelarstwa – dodaje wzruszony i szczęśliwy pan Marek.