Aktualności

Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu było organizatorem Ogólnopolskich Targów Pszczelarskich „Wiosna w pasiece”, które odbyły się w dniu 7 kwietnia na terenie muszli koncertowej w parku Błonie.

Same targi w rejonie muszli koncertowej w parku Błonie rozpoczęły się o godzinie 8.  W wystawie brało udział kilkanaście firm produkcyjnych i handlowych. W ich ofercie znaleźliśmy m.in. : ule, wirówki, dozowniki, dekrystalizatory, ramki oraz inne narzędzia i odzież pszczelarską. Na stoiskach nie zabrakło miodów pitnych i tradycyjnych.

W Restauracji „Szkiełka” odbył się wykład Sławomira Trzybińskiego pt. „Całoroczna gospodarka w ulu styropianowym oraz stosowanie przegonki”, który cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Zaraz po wykładzie o godz. 11:30 rozpoczęło się formowanie pochodu pocztów sztandarowych, który w asyście orkiestry miejskiej, przeszedł z terenu wystawowego do Bazyliki Katedralnej p.w. WNMP i Św. Mikołaja w Łowiczu, gdzie o godz. 12.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji pszczelarzy. Przewodniczył  jej proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Kwatek.